Yazarlarımız

 

DOĞAY DEREBAŞI

Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Araştırmacı bir ruha sahip, farklı farklı kaynaklardan bilgiler edinmeyi seven biriyim. Lider ruhlu, yaptığı işin hakkını veren, yönettiği sürecin üstesinden rahatlıkla gelebilecek birisi olduğumu düşünüyorum. Karşılaştığım sorunlara hızlıca çözümler üretebilirim. Şu an da İngilizce seviyemi ana dil seviyesine taşıyabilmek adına eğitim almaktayım. Hedefim yurtdışında yüksek lisans yapmak. Öncelikli gayem ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanına milletine yararlı bir genç olarak yarınları aydınlatmak için var gücümle çalışmaktır.

 

 

HİDAYET ÖZKAN

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversite Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Sorumluluklarını bilen çalışmalarımı programlı olarak yürüten bir öğrenciyim. Araştırmayı, öğrenmeyi seven bir yapıya sahibim. Bana verilen görevleri hakkıyla yapmaya çalışan biri olduğumu düşünüyorum. Üniversite Genel Not Ortalamam 4 üzerinden 3.20’dir. Aydın Mimar Sinan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Makine Bölümü mezunuyum. Mezun olduktan sonra Adnan Menderes Üniversitesi Makine Programcılığı Bölümü okudum. Ardından DGS sınavı ile şuan okumakta olduğum üniversiteye kazandım. Aynı zamanda bu sene Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Dış Ticaret okumaya başladım. Lisede dahil olmak üzere 90 günlük yaz stajı deneyimim oldu. Word, Excel, PowerPoint, SolidWorks, AutoCad, SolidCam, MasterCam programlarını yeterli düzeyde kullanabiliyorum. Hedefim “Toz Metalurjsi” konusu altında yüksek lisans yapıp iyi bir araştırma görevlisi olmak.

 

 

ECE TEZÇİ

Merhaba ben Ece TEZÇİ. 1995 Lüleburgaz doğumluyum. Lisans eğitimimi Kocaeli Üniversitesi Metalurji ve malzeme mühendisliği bölümünde tamamladım. Ardından iş hayatıma İzmir’de başladım. Mekanik test laboratuvarında Kalite&Laboratuvar mühendisi olarak çalışmaktayım. Ürün kontrolü, ürün belgelendirme, fabrikalarda yerinde gözetim, kalite güvence üzerinde uzmanlaşmaktayım. Sosyal bilimleri ve mühendislik disiplinini birleştirmek ve kendime yeni ufuklar açmak için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde MBA masterına başladım. Bu esnada sosyal medya uzmanlığı, içerik geliştirme online eğitimlerini alarak sosyal medya heyecanıma Instagram’da @sozlukmetalurji sayfasını açarak devam ettirmekteyim.