Yazarlarımız

 

DOĞAY DEREBAŞI

Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Araştırmacı bir ruha sahip, farklı farklı kaynaklardan bilgiler edinmeyi seven biriyim. Lider ruhlu, yaptığı işin hakkını veren, yönettiği sürecin üstesinden rahatlıkla gelebilecek birisi olduğumu düşünüyorum. Karşılaştığım sorunlara hızlıca çözümler üretebilirim. Şu an da İngilizce seviyemi ana dil seviyesine taşıyabilmek adına eğitim almaktayım. Hedefim yurtdışında yüksek lisans yapmak. Öncelikli gayem ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanına milletine yararlı bir genç olarak yarınları aydınlatmak için var gücümle çalışmaktır.

 

 

NİHAN ULUSOY

Merhaba; ben Nihan ULUSOY. Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda da Kimya Mühendisliği bölümünden yandal yapmaktayım. Araştırmayı ve edindiğim bilgileri paylaşmayı seven bir kişiliğe sahibim. Öğrenmeye her daim açık oluşumun bu bölümü seçmemde epey katkısı oldu. Yakın gelecekte iyi bir bilgi birikimiyle mezun olup yurtdışında yüksek lisans yapmayı hedefliyorum. Daha sonrasında ülkeme faydalı, çalışkan ve özverili bir mühendis olmak en büyük isteğim. Araştırmalarımı bu platformda paylaşmak ve dinamik, yenilikçi malzeme dünyasını sizinle birlikte keşfetmek için sabırsızlanıyorum.

 

 

SELİN NUR TUKELMAN

Merhaba, ben Selin. Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. İyi seviyede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca biliyorum. Tıpkı puzzle parçalarını birleştirir gibi ilgilendiğim konular arasında bağlar kurarak çıkarımlar yapmayı seviyorum, literatür taraması yapmam da bu adımın bir parçası. İşte bu yüzden “Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir.” sözünden yola çıkarak araştırmaya devam ediyorum. Bilgiye olan açlığımın beni okul hayatımda ve sonrasında geliştireceğine inanıyorum. Hedefim, kendi belirlediği sınırları aşabilmiş, yetkin ve alanında uzman bir mühendis olmaktır. Özellikle ilgilendiğim alan metal matrisli kompozitlerdir. Araştırmalarım sonucu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmaktan onur duyarım.

 

 

SERAY BOZKURT

Merhaba ben Seray Bozkurt. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Değişen ve gelişen teknolojiyle beraber malzemelerin günlük hayatımızdaki yeri ve önemi artmaktadır. Ben de öğreneceğim bilgileri sizlerle paylaşıp malzemelerin dünyasını birlikte keşfetmek istiyorum.

 

 

OĞUZHAN TÜRKYILMAZ

Merhaba; Ben Oğuzhan TÜRKYILMAZ. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Eğitim sürecim içerisinde araştırma, öz motivasyon, girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında her zaman kendimi geliştirmeye çalışan birisiyim. İstekli, özenli ve verimli çalışmanın mutlaka başarı ile sonuçlanacağının bilincindeyim. Bu nedenle sizlere yeteneklerim ve bilgim ile katkı sağlayabileceğim noktasında kendime inanıyorum. Nanoteknolojik malzemeler ile yakından ilgileniyorum ve sürekli araştırmalar yapıyorum. Malzeme dünyasının uçsuz bucaksız birikiminden daha fazla faydalanıp kendimizi geliştirebileceğimize inanıyorum.

 

EDA NUR AKSU

Merhaba; ben Eda Nur Aksu, Kto Karatay Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği bölümünden Ağustos 2020’de mezun oldum. Lisansım boyunca stajlarımı hatrı sayılır kurumlarda gerçekleştirerek yapılan araştırma ve geliştirme faaliyetleri alanında fazlasıyla bilgi ve tecrübe edinme şansım oldu. Buna ek olarak, kendini her geçen gün yenileyen ve bilgi haznesini güncel tutarak başka insanlarla da bu bilgileri paylaşmayı seven biriyim. Ayrıca malzeme ve malzeme bilimi her alanda geniş bir yelpazeye sahipken, bunun yanında nanoteknoloji ile malzeme biliminin kullanımı ve ayrıca nanoteknoloji ve uygulamaları olarak az bilinen alanlarda sizlerle tecrübe ve bilgilerimi paylaşmak istemekteyim.

 

 

SUDE YAĞMUR ÇALIŞIR

Merhabalar ben Sude Yağmur Çalışır. İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Araştırma ve merak duygusu gelişmiş, multidisipliner çalışmayı seven, yaratıcı ruha sahip ve liderlik özellikleri taşıyan birisiyim. Ayrıca büyük bir uzay sevdalısıyım. Öncü olmak istediğim en önemli alanlardan biri uzay mühendisliği alanında çalışmalarda bulunarak önce ülkeme sonrasında dünyaya, en genelinde de sektöre yeni bir şeyler katabilmek.