Yazarlarımız

 

DOĞAY DEREBAŞI

Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Araştırmacı bir ruha sahip, farklı farklı kaynaklardan bilgiler edinmeyi seven biriyim. Lider ruhlu, yaptığı işin hakkını veren, yönettiği sürecin üstesinden rahatlıkla gelebilecek birisi olduğumu düşünüyorum. Karşılaştığım sorunlara hızlıca çözümler üretebilirim. Şu an da İngilizce seviyemi ana dil seviyesine taşıyabilmek adına eğitim almaktayım. Hedefim yurtdışında yüksek lisans yapmak. Öncelikli gayem ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanına milletine yararlı bir genç olarak yarınları aydınlatmak için var gücümle çalışmaktır.

 

 

HALİL BÖREK

Merhaba; ben Halil Börek. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Öğrenmeye her daim açık ve kendini geliştirmekte olan birisiyim . Sorumluluk sahibi genel kültüre önem veren ve her ne olursa olsun tarihimizi doğru bir şekilde öğrenip geleceğimizi buna göre şekillendirerek ülkesine hizmet eden mühendisler olmamız gerektiği kanaatindeyim. Kısa vadede ki hedeflerim lisans eğitimimi iyi bir dereceyle tamamladıktan sonra alanımda uzmanlaşarak akademik kariyerime devam etmek, ileriye dönük hedeflerim ise Metalurji ve Malzeme biliminin önemi geniş kitlelere yayabilmek ve ülkemizi bu konuda dünyada en üst sıralara taşıyabilmektir.

 

 

NİHAN ULUSOY

Merhaba; ben Nihan ULUSOY. Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda da Kimya Mühendisliği bölümünden yandal yapmaktayım. Araştırmayı ve edindiğim bilgileri paylaşmayı seven bir kişiliğe sahibim. Öğrenmeye her daim açık oluşumun bu bölümü seçmemde epey katkısı oldu. Yakın gelecekte iyi bir bilgi birikimiyle mezun olup yurtdışında yüksek lisans yapmayı hedefliyorum. Daha sonrasında ülkeme faydalı, çalışkan ve özverili bir mühendis olmak en büyük isteğim. Araştırmalarımı bu platformda paylaşmak ve dinamik, yenilikçi malzeme dünyasını sizinle birlikte keşfetmek için sabırsızlanıyorum.

 

 

SELİN NUR TUKELMAN

Merhaba, ben Selin. Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. İyi seviyede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca biliyorum. Tıpkı puzzle parçalarını birleştirir gibi ilgilendiğim konular arasında bağlar kurarak çıkarımlar yapmayı seviyorum, literatür taraması yapmam da bu adımın bir parçası. İşte bu yüzden “Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir.” sözünden yola çıkarak araştırmaya devam ediyorum. Bilgiye olan açlığımın beni okul hayatımda ve sonrasında geliştireceğine inanıyorum. Hedefim, kendi belirlediği sınırları aşabilmiş, yetkin ve alanında uzman bir mühendis olmaktır. Özellikle ilgilendiğim alan metal matrisli kompozitlerdir. Araştırmalarım sonucu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmaktan onur duyarım.

 

 

SERAY BOZKURT

Merhaba ben Seray Bozkurt. Manisa Celal Bayar üniversitesi metalurji ve malzeme mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Değişen ve gelişen teknolojiyle beraber malzemelerin günlük hayatımızdaki yeri ve önemi artmaktadır. Ben de öğreneceğim bilgileri sizlerle paylaşıp malzemelerin dünyasını birlikte keşfetmek istiyorum.