Yazarlarımız

 

DOĞAY DEREBAŞI

Marmara Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Araştırmacı bir ruha sahip, farklı farklı kaynaklardan bilgiler edinmeyi seven biriyim. Lider ruhlu, yaptığı işin hakkını veren, yönettiği sürecin üstesinden rahatlıkla gelebilecek birisi olduğumu düşünüyorum. Karşılaştığım sorunlara hızlıca çözümler üretebilirim. Şu an da İngilizce seviyemi ana dil seviyesine taşıyabilmek adına eğitim almaktayım. Hedefim yurtdışında yüksek lisans yapmak. Öncelikli gayem ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanına milletine yararlı bir genç olarak yarınları aydınlatmak için var gücümle çalışmaktır.

 

 

EMİR ALİ YOLOĞLU

Selamlar, ben Emir Ali Yoloğlu. Gazi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Şu anda özel bir firmada staj yapmaktayım. Lisans eğitimim boyunca araştırdığım konuları ve edindiğim bilgileri paylaşmayı seviyorum. Amacım ise bu bilgileri daha fazla kişiyle paylaşmak ve malzeme bilimi temelinde Türkçe kaynak sayısını daha da arttırmak. Öncelikli hedefim ise yabancı dilimi geliştirip, farklı konularda araştırma yapabilmek için yurt dışında yüksek lisans yapmak.

 

 

GÜLCE GÜDÜCÜ

Merhaba ben Gülce Güdücü. Eskişehir Teknik Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Bölümüme severek yerleştim ve araştırmalar yaparak hem kendim için hem de tüm okurlar için bir arşiv oluşturmak istiyorum. Her zaman araştırarak öğrendiğimiz bilgilerin daha kalıcı olduğuna inanıyorum. Ben de bu öğrendiklerime her gün bir başka bilgi daha ekleyerek lisans hayatıma devam etmek ve gelecekteki hedeflerime ulaşabilmek için bir adım daha atmak istiyorum.

 

 

HALİL BÖREK

Merhaba; ben Halil Börek. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisiyim. Öğrenmeye her daim açık ve kendini geliştirmekte olan birisiyim . Sorumluluk sahibi genel kültüre önem veren ve her ne olursa olsun tarihimizi doğru bir şekilde öğrenip geleceğimizi buna göre şekillendirerek ülkesine hizmet eden mühendisler olmamız gerektiği kanaatindeyim. Kısa vadede ki hedeflerim lisans eğitimimi iyi bir dereceyle tamamladıktan sonra alanımda uzmanlaşarak akademik kariyerime devam etmek, ileriye dönük hedeflerim ise Metalurji ve Malzeme biliminin önemi geniş kitlelere yayabilmek ve ülkemizi bu konuda dünyada en üst sıralara taşıyabilmektir.

 

 

ATAKAN DURUKAL

Merhaba; ben  Atakan Durukal. Kocaeli Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim ve Makine Mühendisliği bölümünden çift anadal yapmaktayım. Öğrenim hayatım boyunca, öğrendiğim bilgilerle yetinmeyip hep daha fazlasını öğrenmeye çalıştım. Araştırmacı ve yenilikçi kişiliğimle her zaman iyi bir mühendis olmayı hedeflemekteyim. Çelik ve ısıl işlemler konusuyla ilgileniyorum, bu konularda araştırma yapmaktan hiç sıkılmıyorum. Ancak metalürji dünyasının her dalı birbirinden keyifli olduğu için güncel makaleleri okumayı da ihmal etmiyorum. Hedefim mezun olduktan sonra yüksek lisansımı da bitirdikten sonra metalurji dünyasını ve ülkemi, ileriye götürebilecek faydalı bir mühendis olmak.

 

 

BERK MERTOĞLU

Merhabalar, ben Berk Mertoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi-Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde 2.sınıf öğrencisiyim. İsteyerek seçtiğim ve günümüz dünyasında yükseliş trendi içinde bulunan bu bölümde ilgili yazılar takip etmek, yenilikleri görmek, araştırmak en büyük tutkularımdan. Küçüklüğümden beri mühendisliğe, bilime, teknolojiye olan şevkim ve isteğim neticesinde çerçevelediğim birçok burada yazımı sizlerle buluşturmak için sabırsızlanıyorum.

 

 

ALİ KAZIM YAVUZ

Merhaba. Ben Ali Kazım YAVUZ. Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Orta seviyede İngilizce, başlangıç seviyesinde Almanca biliyorum. 20 yaşındayım. Kocaeli’nde yaşıyorum. Üyesi olduğum METAT (Metalürji Araştırma Topluluğu) olmak üzere birçok sayfayı ve kaynağı yakından takip ediyor ve etkinliklere katılıyorum. Sorumluluk sahibi, özverili olmak bir yana merak ve araştırmacı ruhum ile güzel yazılara imza atmak istiyorum. Bu zamana kadar okulla ilgili çalışmalarım doğrultusunda her öğrencinin de yapması gerektiği gibi birçok kaynak ve literatür taramasına yer verdim. Ama benim buradaki farkım her türlü bilginin kaynağına ulaşmaya çalışarak en saf ve doğru bilgiyi bulmayı amaçlamamdır.